Tesettür Elbise

Tesettür denince akla ilk gelen her ne kadar başörtüsü olarak görülse de tesettür bir bütündür. Muhafazakâr giyinmek bedene ilgi çekmemektir. Hanımlar için giyinmek güzel görünmek de çok önemlidir ve muhafazakâr bir halde yani tesettürü tam anlamıyla taşıyarakda şık olmak aslında hiç de zor değildir.
Tesettür elbiseler her mevsimde her ortamda giyinilebilecek çok özel parçalar arasında içeriyor. Boyun hizasından başlayarak ayakucuna kadar uzanan desenli kumaşlarla yaratılan elbiseler mütevazı tek renk şal veya başörtüleriyle muhteşem bir uyum yakalıyor. Günlük tercih edildiğinde daha sade tek renk elbiseler de en az desenli kumaşlar kadar ilgi çekmeyi başarıyor. Eşarpların bele kadar uzanarak elbiseye olan dikkati dağıtmakta hem muhafazakâr giyinen kadınlar için oldukca kullanışlı olduğundan tesettür elbiseler ilgi odağı olmaya devam ediyor.Tesettür elbiselerin özellikle etek kısımlarında kullanılan pileler taşımakta zorlanılsa da elbisenin albenisini artırmaktadır. Firmaların her geçen gün rekabet için daha çok çalışılarak hazırladıkları yepyeni kreasyonlar hanımların aslen işini daha da kolaylaştırıyor. Her geçen gün yenilenen renkler çeşit çeşit elbiselerin yepyeni tasarımların ortaya çıkmasını sağlıyor. Hanımlar ise bu rekabet yardımıyla daha çok çeşit ve model arasında tercih yaparken daha azca zorlanıyor. Tercih yapmak hanımlar için zor olsa da şık ve göz alıcı modeller mağazalarda yer aldıkça bu zor görevi kolayca tamamlayabiliyorlar. Seçilen elbiseler şık örgü kemer ve spor ayakkabı büyük çanta benzer biçimde aksesuarlarla tamamlandığında günlük kullanıma uygun hale geldiği gibi şık stilettolar, şallar ve gece çantalarıyla da özel günlerde de kullanılabiliyor. Özellikle sade elbiseler topuklu ayakkabılarla ve minik çantalarla kombinlendiğinde renk uyumu tamamlanıyorsa butesettür elbiseler adeta kurtarıcıya dönüşüyor.

Özellikle 60’lı yıllarda kullanılan volümlü eteklerin yer aldığı vintage parçalar günümüzde dikkat çeken ve tercih edilen modeller içinde içeriyor. Hem gece hem da gündüz kombin yaparken çağıl parçalarla meç edilerek rahatça kullanılabilir. Tesettür elbiseleri şık iğneler yardımıyla olduğundan bambaşka bir görüntüye ulaştırmakta mümkün.Tesettür elbiseler ile muhafazakâr giyinmenin aslen bilindiğinden çok daha rahat olduğu da kabul edilmelidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Tesettür Elbise”

Leave a Reply

Gravatar